Ulrich Stern

Przynależność narodowa: Niemcy.

Przynależność grupowa: Wojownicy Lyoko.

Broń: Katana (Od sezonu 4 używa dwóch sztuk tej broni).

Moce: Super sprint, triangulacja, triplikacja.

Oczy: Brązowe.

Włosy: Brązowe.

Wzrost: 156 cm.

Waga: 45 kg.

Pierwsze wystąpienie: Xana się budzi: część 1

Ostatnie wystąpienie: Echa (Sezon 4), Ostatnia misja (Kod Lyoko: Ewolucja)

Aktor (dubbing w oryginale): Marie-Line Landerwyn

Aktor (dubbing w Polsce): Tomasz Bednarek

Ulrich Stern jest uczniem Zespołu Szkół Kadic w Paryżu jak i również członkiem grupy zwanej nieoficjalnie jako “Wojownicy Lyoko”. Bierze czynny udział w starciach z potworami XANY. Wiecznie zakochany w Yumi Ishiyamie, z trudnościami do wyznania swojej miłości. Dobry w sportach: trenuje pencak silat (azjatycka rodzina sztuk walki), jest czołowym graczem szkolnej drużyny piłki nożnej.

Z charakteru jest delikatnie sztywny, długo schodzi z niego powietrze w przypadku gdy się nabzdyczy. Nie należy do osób cierpliwych, potrafi błędnie zrozumieć nieoczywistą sytuację przez zbyt szybkie wyciąganie wniosków. Może za swoje błędy obrazić się na cały świat. Z drugiej strony dla swoich przyjaciół jest gotowy do dużych poświęceń, umie podchodzić do trudnych sytuacji międzyludzkich z ostrożnością godząc obie zwaśnione strony. Po przejściu różnego rodzaju niebezpiecznych przygód łatwiej dogaduje się z innymi, nie raz bezinteresownie pomagając. Jego katalizatorem do zmiany swojego nastawienia względem ludzi są wspólnie przeżyte historie.


Wyposażenie oraz umiejętności

[Zdjęcie katany] Ulrichowi za broń służy katana. W sezonach 1-3 używa tylko jednej, w sezonie 4 już dwóch.

Stern może korzystać z trzech dostępnych mu mocy:

[Zdjęcie Super Sprintu] Super sprint – Ulrich podczas biegu znacząco przyśpiesza, brak ograniczeń eksploatacyjnych. W trakcie sprintu Stern zostawia za sobą smugę światła.

[Zdjęcie triplikacji] Triplikacja – Samuraj tworzy klony samego siebie, maksymalnie do dwóch wojowników. Klony są w stanie brać udział w czynnej walce. Trafienie klona powoduje jego dewirtualizację bez szkody dla oryginału. Za pomocą Fuzji Ulrich może scalić się z klonami.

[ Zdjęcie Triangulacji] Triangulacja – Ulrich więzi swój cel w swoistej trójkątnej ścianie z powidoków. Podczas biegu na każdy kąt trójkąta zostawia jednego swojego klona. Prostolinijnie, w szybkim tempie krąży od klona do klona by w niespodziewanym momencie zaatakować.


Historia postaci

Nie znamy szczegółów życia omawianej tutaj postaci sprzed spotkania się z Jeremiem Belpois. Gdy ten przechodził obok pokoju Jeremiego usłyszał krzyki. Otwierając drzwi zobaczył jak Jeremie jest rażony prądem przez kilka jego robotów. Przyszedł mu na ratunek, odprowadzając go zaraz do pielęgniarki. Gdy potem jego znajomego znowu poraził prąd – tym razem w wyniku wciśnięcia guzika automatu z napojami – zrozumiał że coś jest nie tak i zmusił francuza by ten powiedział mu prawdę. W wyniku następnych wydarzeń w fabryce i poznania świata wirtualnego Lyoko, stał się przyjacielem Jeremiego.

W zasadzie można powiedzieć że to dzięki Ulrichowi ukształtowała się cała grupa Wojowników Lyoko. Aby przetestować działanie skanerów superkomputera postanowił w formie świnki morskiej wykorzystać Kiwiego – psa Odda Della Robbi. Współlokator Ulricha


Garść cytatów

- Nie, zrobię to po swojemu.
- Zrobisz to po swojemu? Czyli potniesz cały generator szablą i zrobisz zwarcie superkomputera?
- Zgadłeś!
- Y, czekaj minutkę, zastanowię się.

Sezon 4, odcinek 14: Rozmowa między Ulrichiem a Jeremiem w kwestii zniszczenia wrogiego superkomputera.

- O co chodzi, mówiłeś że chcesz jej oddać pamiętnik.
- Widziałeś jaki załamany był Hiroki? Jeśli ja jej oddam pamiętnik, nie przestanie się na niego wściekać.
- I co z tego?
- Zróbmy tak żeby to Hiroki sam znalazł pamiętnik i sam oddał go Yumi.

Sezon 4, odcinek 12: Rozmowa między Oddem a Ulrichiem w sprawie pamiętnika Yumi.