Jeremie Belpois

Przynależność narodowa: Francja.

Przynależność grupowa: Wojownicy Lyoko.

Broń: Brak.

Moce: Brak.

Oczy: Czarne????

Włosy: Blond.

Wzrost: 1.47 m,

Waga: 31 kg.

Pierwsze wystąpienie: Miś Godzilla

Ostatnie wystąpienie: Echa (Sezon 4), Ostatnia misja (Kod Lyoko: Ewolucja)

Aktor (dubbing w oryginale): Raphaëlle Bruneau

Aktor (dubbing w Polsce): Anna Apostolakis-Gluzińska

Jeremie Belpois jest najinteligentniejszym bądź jednym z najmądrzejszych uczniów Zespołu Szkół Kadic w Paryżu. Przez przyjaciół obwoływany jako “Einstein”, odkrywszy superkomputer w opuszczonej fabryce stał się swoistym ojcem grupy Wojowników Lyoko. Nie walczy w Lyoko, w świecie wirtualnym pojawił się raptem kilka razy. Aktywnie wspomaga i niejednokrotnie ratuje swoich kolegów za pomocą superkompa. Nieobwołany, ale faktyczny dowódca Wojowników Lyoko.

Einstein jest człowiekiem w pełni skupionym na swoim celu. Potrafi działać umysłowo w skrajnie stresujących warunkach. Owa umiejętność współgra z inną cechą charakteru: pracoholizmem. Jeremie mając na względzie ocalenie Aelity oraz pokonanie XANY spędza codziennie całe godziny na programowaniu. Im bliżej znajduje się wygranej, tym dłużej i ciężej nad rozwiązaniem pracuje. Przekłada pracę nad relaks tak bardzo, że niejednokrotnie bywa to źródłem konfliktów z jego przyjaciółmi. Należy tutaj jednak stwierdzić, że uczy się na swoich błędach i jeżeli raz zaniedbał innych przez swoją pracę, to potem stara się tego nie robić.


WYPOSAŻENIE ORAZ UMIEJĘTNOŚCI W LYOKO:


Jeremie nie posiada zdolności bojowych, nie jest w stanie zatem walczyć w świecie wirtualnym. Nie mniej jednak wspomaga swoich przyjaciół organizując im logistykę, dywersję czy wsparcie sprzętowe.

[Zdjęcie superkomputera oraz jego interfejsu] Ze względu na swoją wiedzę i inteligencje, Jeremie jest jedyną osobą będącą w stanie w pełni wykorzystać wszystkie możliwości superkomputera kwantowego. Tylko on umie tworzyć na nim nowe programy, włamywać się do rządowych systemów czy też przecierać dla reszty swoich przyjaciół nowe szlaki walki z XANĄ. Należy tutaj jednak nadmienić że o ile głównie to on sam przy superkomputerze pracuje, często pomaga mu Aelita.

[Zdjęcie bomby EMP] Jeremie szukając nowych rozwiązań do walki z XANĄ zaprojektował bombę elektromagnetyczną. Została ona wykorzystana tylko raz, ale skutecznie uratowała jego przyjaciół niszcząc polimorfa przeciwnika.

[Zdjęcie samodzielnie wykonanego piorunochronu] Podczas jednego z wielu ataków XANY, Jeremie wraz z jego przyjaciółmi oraz rówieśnikami z klasy zostali uwięzieni na odciętej wyspie. Jako że atak polegał na potężnych wyładowaniach elektrycznych skierowanych na każdą istotę żywą, Jeremie zbudował prowizoryczny piorunochron i antenę zarazem.


NAJWAŻNIEJSZE FAKTY Z HISTORII POSTACI:


KULTOWE CYTATY:


- Superkomputer analizuje molekularną strukturę człowieka w tych kabinach, potem rozkłada jego atomy i zmienia je w postać cyfrową, a następnie odtwarza cyfrowe wcielenie w świecie wirtualnym.
- Hm, po naszemu?
- Wchodzisz do kabiny i się przenosisz do wirtualnego świata.

Prequel “Xana się budzi: część 1”: Rozmowa między Jeremiem a Ulrichiem na temat skanerów.


Autor: Wyklęty

Data publikacji: [ARTYKUŁ JEST JESZCZE WERSJĄ ROBOCZĄ]