Wieści z Lyoko – wtorek, 10 stycznia 2023

Witajcie, oto pierwsze w nowym, 2023 roku, wieści i publikacja. Dla przypomnienia – w naszym fandomie jest to rok jubileuszowy, bo we wrześniu minie 20 lat od premiery pierwszego odcinka, zaś w maju naszemu Centrum stuknie 5 lat. Przejdźmy jednak do tego, co przygotowaliśmy dziś.

A na początek nowego roku proponujemy kolejne dwa Cyfrowe Urywki autorstwa Azize. Są to “Wirujący narkotyk” oraz “Druga strona lustra”.

Wieści:

W ostatni weekend na francuskim kanale o tematyce ogólnej na YouTube “Konbini” pojawił się krótki wywiad, którego udzielili Sophie Decroisrette i Jerome Mouscadet, twórcy serialu.

Z tego filmu można się dowiedzieć, iż nazwa “Xana” wzięła się od “Xanadu” – świata przedstawionego w filmie “Obywatel Kane” z 1941 roku. Twórcy zwierzyli się, że są wielkimi fanami gier wideo, dlatego chcieli zrobić serial łączący światy 2D i 3D. Ekipa animatorów była nakłaniania do tego, aby Xana był przedstawiony w jakiejś ludzkiej formie. Sporą część nagrania zajmuje kwestia czół bohaterów. Zdaniem twórców obecnie coś takiego byłoby niemożliwe, gdyż nie opłacałoby się to ekonomicznie. Powiedziano także o tym, że serial był bardzo popularny między innymi w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Sophie Decroisette ujawniła, że ostatni odcinek czwartej serii stanowi metaforę: to ma być przedstawienie końca nastoletnich dni bohaterów, a wszystkie wydarzenia, jakie miały miejsce, pozwoliły im dojrzeć.
Nagranie stało się popularne, w momencie redagowania wieści było już ponad 190 tys. wyświetleń.

A teraz jeszcze tradycyjny przegląd tego, co pojawiło się w internecie:

I to wszystko, co przygotowaliśmy na dziś.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Werka
Werka
1 rok temu

Hej! Kod Lyoko to moja bajka z dzieciństwa, o której przypomniało mi się nie dawno. W związku z tym zaczęłam wertować internet, aby dowiedzieć się o niej trochę więcej i… uwaga, dowiedziałam się, że jest gra na podstawie tej bajki! Teraz bardzo istotne pytanie, czy ktoś może z Was pobrał ją na komputer/laptop? Jakie wrażenie, czy warto?

Wyklęty
Admin
1 rok temu
Reply to  Werka

Cześć!
Zależy o której mówisz, ale jeżeli faktycznie mowa o komputerze/laptopie to zgaduję że chodzi o IFSCL. Tak, ogrywałem tą grę, jest polskie tłumaczenie i gra się w nią naprawdę przyjemnie. W grze występuje również polska instrukcja prowadząca krok po kroku początkującego gracza.
Osobiście też nagrałem trochę odcinków na YT z IFSCL, jeżeli masz ochotę zobaczyć jak to wygląda to tutaj możesz zobaczyć jeden z nich: https://youtu.be/jcFcpftWM80
Polecam wbić na naszego Discorda, w razie pytań z pewnością zawsze ktoś pomoże ;). Link znajduje się na graficznych bannerkach po lewej stronie.